Jak wygląda nasza wspólnota kościelna?

Kościół to nie tylko miejsce, w którym oddajemy cześć Bogu, ale także miejsce, w którym Mu służymy. A jednym z najlepszych sposobów na służenie Bogu jest troska o otaczających nas ludzi. Może ona polegać na zapewnieniu gorącego posiłku komuś w potrzebie lub po prostu na byciu dobrym przyjacielem. Członkowie Kościoła spełniają też w czynie społecznym określone funkcje w kongregacji, takie jak nauczanie w Szkole Niedzielnej, zapewnianie oprawy muzycznej, organizowanie zajęć lub działalność ewangelizacyjna.

Nasze kongregacje, zwane okręgami lub gminami, składają się z członków Kościoła z okolicznych dzielnic. Twój okręg może stać się twoją rodziną. Być może słyszałeś nawet, jak członkowie naszego Kościoła nazywają się wzajemnie „braćmi” i „siostrami”.

Troska o bliźnich

Program zwany Posługa polega na przypisaniu każdemu członkowi Kościoła przyjaciela, na którym może on polegać w razie potrzeby. Dorośli i młodzież proszeni są o zaprzyjaźnienie się i opiekę nad konkretnymi osobami i rodzinami. Posługa pomaga nam naśladować Jezusa, który pokazał, jak miłować bliźniego jak siebie samego. Odwiedzamy się nawzajem, modlimy za siebie, służymy i pocieszamy się.

Czas z rodziną

Rodziny są bardzo ważne, dlatego członkowie Kościoła Jezusa Chrystusa Świętych w Dniach Ostatnich rezerwują jeden wieczór w tygodniu dla swojej rodziny i nazywają go „wieczorem domowym”. Wspólnie spędzają czas, uczą się ewangelii, jedzą smakołyki i dobrze się bawią.

Przyjdź, aby stać się częścią naszej kościelnej rodziny
Znajdź miejsce spotkań w okolicy

Kościół Jezusa Chrystusa Świętych w Dniach Ostatnich oferuje również zajęcia i programy, które pomagają członkom żyć szczęśliwiej i bardziej satysfakcjonująco.

Organizacja dla kobiet

Organizacja dla kobiet nosi nazwę Stowarzyszenie Pomocy. I choć być może o niej nie słyszałeś, jest to jedna z największych organizacji kobiecych na świecie. To wspólnota kobiet chętnych, by udzielać pomocy potrzebującym, podbudowywać wiarę i wzmacniać rodziny. Stowarzyszenie Pomocy spotyka się przez cały rok na różnego rodzaju spotkaniach towarzyskich i przy okazji projektów służby. Przyjdź i przyłącz się do nas!

Organizacja dla mężczyzn

Organizacja dla mężczyzn nazywa się Kworum Starszych. W ramach spotkań kościelnych mężczyźni wspólnie uczestniczą w umacniających wiarę lekcjach. Jednym z ich głównych obowiązków jest służba: opiekują się wdowami, pomagają w pracach przy domu, a nawet organizują przeprowadzki. Często organizują zajęcia towarzyskie, takie jak grille lub imprezy sportowe.

Organizacje dla młodzieży

Młodzi mężczyźni i młode kobiety w wieku 12–17 lat w ramach spotkań kościelnych spotykają się na zajęciach Szkoły Niedzielnej przewidzianych dla ich grupy wiekowej. Raz w tygodniu spotykają się z okazji różnych zajęć: na spacerach, na imprezach sportowych, projektach służby i zajęciach dotyczących umiejętności życiowych. Kilka razy w roku mają też imprezy taneczne.

Zajęcia dla dzieci

Dzieci w wieku 3–11 lat uczęszczają w ramach Szkoły Niedzielnej na zajęcia Organizacji Podstawowej. W niedzielę dzieci z Organizacji Podstawowej śpiewają piosenki, uczestniczą w interesujących zajęciach edukacyjnych i mają lekcje poświęcone Jezusowi i Jego naukom.

Często zadawane pytania

Ludzie mają dużo pytań na temat „mormonów”, czyli — mówiąc z większym szacunkiem — na temat członków Kościoła Jezusa Chrystusa Świętych w Dniach Ostatnich. Kliknij tutaj, aby zobaczyć pełną listę.

Przejrzyj więcej tematów

Kształtowanie silnej rodziny

Bóg stworzył rodziny, abyśmy mogli zaznać szczęścia, uczyć się w atmosferze miłości i przygotować się na wspólne życie wieczne.

Naśladowanie Jezusa Chrystusa

Kim jest Jezus Chrystus? Jezus jest Zbawicielem świata. Kiedy będziemy Go naśladować, znajdziemy w życiu więcej spokoju i szczęścia.

Kościół Jezusa Chrystusa

Kiedy Jezus był na ziemi, założył Swój Kościół. Ten sam Kościół istnieje dzisiaj.

Zbliżanie się do Boga

On jest naszym Ojcem. On stworzył świat i nas wszystkich. On cię zna i kocha.

Nabożeństwa niedzielne

Kościół jest schronieniem przed chaosem życia codziennego. Uczestnictwo w nabożeństwach w kościele oznacza skupienie na oddawaniu czci Bogu i kochaniu naszych bliźnich. To duchowe doładowanie baterii i doskonały sposób na to, aby Jezus zawsze był w centrum naszego życia.

Jak mam znaleźć właściwy kościół chrześcijański?

W poszukiwaniu właściwego kościoła warto pamiętać o tym, czego nauczał Jezus oraz Jego apostołowie i prorocy.

6 sposobów, jak Kościół może ci pomóc w życiu

Zawsze coś będzie przeszkodą w chodzeniu do kościoła. Być może pracujesz lub uprawiasz sport w niedzielę, być może według ciebie kościół nie jest potrzebny albo po prostu wolisz się zrelaksować po stresującym tygodniu. Bez względu na te przeszkody, będziesz błogosławiony, jeśli zdecydujesz się posłuchać przykazania Boga i oddać Mu cześć w kościele. Oto sześć powodów, dla których powinieneś chodzić do kościoła:

Jak możesz zostać członkiem Kościoła?

Ludzie dowiadują się o Kościele Jezusa Chrystusa Świętych w Dniach Ostatnich na różne sposoby. Możesz przyjść na spotkania kościelne, zapytać znajomych, którzy są członkami, o ich wierzenia lub spotkać się z naszymi misjonarzami. Kiedy poznasz Kościół Jezusa Chrystusa Świętych w Dniach Ostatnich i zechcesz zostać jego członkiem, możesz zdecydować się na przyjęcie chrztu.