Nabożeństwa niedzielne

Kościół jest schronieniem przed chaosem życia codziennego. Uczestnictwo w nabożeństwach w kościele oznacza skupienie na oddawaniu czci Bogu i kochaniu naszych bliźnich. To duchowe doładowanie baterii i doskonały sposób na to, aby Jezus zawsze był w centrum naszego życia.

Czas spotkań kościelnych i ich kolejność różni się w zależności od kongregacji. Zawsze można jednak liczyć na podobny format — jedno główne spotkanie dla wszystkich, a potem zajęcia z podziałem na grupy wiekowe lub tematykę.

Przyjdź na nabożeństwo do kościoła. Wszyscy goście są mile widziani.
Znajdź miejsce spotkań w okolicy

Spotkanie sakramentalne

Nabożeństwo dla wszystkich nazywa się spotkaniem sakramentalnym. Na spotkaniu tym śpiewamy pieśni, modlimy się i wygłaszamy przemówienia, które w każdym tygodniu przygotowują inni członkowie kongregacji. Najważniejszą częścią spotkania jest czas, kiedy przyjmujemy sakrament (czyli komunię).

Muzyka i hymny

Śpiewanie o Zbawicielu i naszych licznych błogosławieństwach pomaga nam czuć bliskość Boga. Podczas spotkania sakramentalnego kongregacja śpiewa zazwyczaj trzy lub cztery hymny. Może być także dodatkowy występ muzyczny przygotowany przez chór lub małą grupę. Możesz rozpoznać niektóre hymny z naszego śpiewnika, jak na przykład: „Bliżej cię, Boże mój” lub „Jak wielkiś Ty”, ale poznasz również nowe pieśni. I nic się nie stanie, jeśli będziesz fałszować! Wznieś swój głos, by razem z nami oddawać cześć Bogu.

Składanie sobie świadectw

W pierwszą niedzielę każdego miesiąca nie ma typowych kazań. Zamiast tego każdy członek kongregacji może podejść do mównicy i wyrazić swoje uczucia względem ewangelii. Gdy słuchamy o duchowych doznaniach innych osób i czujemy, że Duch Boży wypełnia nasze serca, umacniają się nasze własne przekonania i wierzenia.

Zajęcia niedzielne

Albo przed spotkaniem sakramentalnym, albo po nim, organizowane są różne, dostosowane do wieku, zajęcia dla dzieci i dorosłych. Jeśli chcesz wziąć udział w tych dodatkowych spotkaniach, zapytaj o nie kogoś w kościele, a ta osoba z przyjemnością pomoże ci znaleźć odpowiednią salę.