Zbliżanie się do Boga

Bóg naprawdę istnieje. On cię zna i kocha. Możesz nawiązać bliższą relację z Nim poprzez wiarę, modlitwę i lekturę pism świętych. Duch Święty pomoże ci, kiedy będziesz starać się lepiej poznać Boga.

Odkryj, jaki cel postawił przed tobą Bóg
Spotkaj się z misjonarzami

Często zadawane pytania

Ludzie mają dużo pytań na temat „mormonów”, czyli — mówiąc z większym szacunkiem — na temat członków Kościoła Jezusa Chrystusa Świętych w Dniach Ostatnich. Kliknij tutaj, aby zobaczyć pełną listę.

Wszyscy jesteśmy dziećmi naszego Ojca Niebieskiego i jako dobry i miłujący Ojciec jest On świadomy twego istnienia. On cię zna — wyzwania, z jakimi się mierzysz, sukcesy, mocne strony oraz twój niesamowity potencjał. Mając całą tę wiedzę, On cię kocha. Nic nie jest dla Niego ważniejsze niż twoje szczęście. Dlatego pragnie, abyś Go poznał.

Szczęście to wybór. Możemy zdecydować, że będziemy szczęśliwi, nawet jeśli nie wszystko układa się po naszej myśli. Musimy pamiętać, że Bóg nas kocha i że „współdziała we wszystkim ku dobremu” (List to Rzymian 8:28). Jesteśmy tu po to, żeby wzrastać poprzez mierzenie się z wyzwaniami życia, ale również po to, żeby po drodze odnaleźć szczęście. Możemy wybrać szczęście poprzez nieporównywanie się do innych osób, okazywanie wdzięczności za to, co mamy, otaczanie się pozytywnymi ludźmi, służbę bliźnim i uznanie Bożego wpływu w swoim życiu. Z Księgi Mormona uczymy się, że „ludzie przychodzą na świat, aby mogli osiągnąć szczęście” (2 Nefi 2:25).

Istnieje wiele różnych sposobów modlitwy. Możemy modlić się sami lub z rodziną. Możemy odmawiać modlitwy w czasie posiłku, przed snem, z samego rana i zawsze wtedy, kiedy czujemy taką potrzebę. Ważne jest, abyśmy poświęcili czas, by szczerze wyrazić Bogu naszą wdzięczność i prosić Go o pomoc.

Oprócz modlitwy medytacja może nam pomóc skupić się na Bogu i poczuć Ducha. W tym sensie medytacja jest formą modlitwy.

To trudne pytanie. Wszystko zaczyna się od drobiazgów. Pierwszy krok to pragnienie dokonania zmiany i nadzieja, że jest to możliwe. Możesz to zrobić z pomocą Boga. Z Księgi Mormona uczymy się, że „wielkie dzieła powstają w wyniku tego, co niepozorne i proste” (Alma 37:6).

Wybierz kilka prostych rzeczy, nad którymi możesz popracować. Mogą to być cele duchowe, takie jak modlitwa, czytanie pism świętych lub chodzenie do kościoła. Możesz także wyznaczyć sobie cele, które pozwolą ci przezwyciężyć złe nawyki lub grzechy. Jezus zapłacił cenę za wszystkie nasze błędy, grzechy i smutki, ponieważ nikt z nas nie jest doskonały. Jeśli nie wiesz, co musisz zmienić, zapytaj o to Boga. Możesz także spotkać się z misjonarzami, którzy pomogą ci dowiedzieć się więcej o tym, czego pragnie dla ciebie Bóg.

Nie ma nic złego w odczuwaniu smutku. Możesz być smutny i wciąż wierzyć, że Bóg cię kocha i że w końcu wszystko się ułoży.

Nie bój się rozmawiać o swoich uczuciach, na przykład z terapeutą, kimś z rodziny, zaufanym przyjacielem lub przywódcą religijnym. Pozwól im cię pocieszyć, nawet jeśli nie mogą w pełni zrozumieć, przez co przechodzisz.

Możesz także znaleźć spokój w ewangelii Jezusa Chrystusa. Bóg istnieje, troszczy się o ciebie i zna cię. Jezus wziął na siebie wszelkie cierpienie, aby pomóc ci pokonać twoje. Możesz być znowu z bliskimi po śmierci. Te nauki nie usuwają całego bólu, ale dają nadzieję i zrozumienie.

„I [Bóg] otrze wszelką łzę z oczu ich, i śmierci już nie będzie; ani smutku, ani krzyku, ani mozołu już nie będzie; albowiem pierwsze rzeczy przeminęły” (Objawienie Jana 21:4).