Znajdź miejsce spotkań w okolicy

Jak wyglądają nabożeństwa kościelne?

W każdą niedzielę gromadzimy się, by śpiewać hymny, słuchać przemówień i nauczać się nawzajem o Zbawicielu. Kościół to miejsce duchowej odnowy i doskonały sposób na to, by Jezus pozostał w centrum naszego życia. Zapraszamy wszystkich odwiedzających do udziału w naszych chrześcijańskich nabożeństwach.

Godziny rozpoczęcia nabożeństw kościelnych są różne. Zawsze jednak odbywa się jedno główne spotkanie dla wszystkich oraz oddzielne lekcje dla różnych grup wiekowych czy organizacji.

Po prostu wyglądaj schludnie. Możesz przyjść ładnie ubrany w to, w czym czujesz się wygodnie. Większość mężczyzn zakłada do kościoła garnitury lub koszule i krawaty, a kobiety zazwyczaj zakładają sukienki albo spódnice. Dzieci są zazwyczaj także starannie ubrane.

Mamy nadzieję, że nie. Wielu naszych członków przychodzi do kościoła w pojedynkę co niedziela. Ale jeśli chciałbyś, by ktoś ci towarzyszył w czasie pierwszej wizyty, skontaktuj się z lokalnymi misjonarzami, którzy pomogą ci znaleźć osobę towarzyszącą. Trudno jest być kimś nowym, niezależnie od sytuacji, ale szybko poznasz innych członków kongregacji i poczujesz się jak w domu.

Nie. Od osób odwiedzających nie wymaga się aktywnego udziału. Kiedy podczas sakramentu (który jest podobny do komunii) rozdawane są chleb i woda, możesz po prostu przekazać tackę kolejnej osobie. Po prostu czerp radość z nabożeństwa. Podczas lekcji w Szkole Niedzielnej nauczyciel często prosi ochotników, by czytali fragmenty z pism świętych. Jeśli wolisz nie brać w tym udziału, po prostu nie podnoś ręki.

To prawdopodobnie zależy od rozmiaru wspólnoty, którą odwiedzasz. Niektóre wspólnoty są tak duże, że praktykujący członkowie mogą nie zauważyć, że jesteś osobą odwiedzającą. Inne wspólnoty są tak małe, że wszyscy członkowie znają się nawzajem i z pewnością rozpoznają i powitają nową osobę. W każdym razie bez wahania przedstaw się albo zadawaj pytania. Wszyscy ucieszą się z twojej obecności.

Nie. Nie prosimy o datki ani nie zbieramy pieniędzy.