W jaki sposób mogę zostać członkiem Kościoła Jezusa Chrystusa Świętych w Dniach Ostatnich?

Ludzie dowiadują się o Kościele Jezusa Chrystusa Świętych w Dniach Ostatnich na różne sposoby. Możesz przyjść na spotkania kościelne, zapytać znajomych, którzy są członkami, o ich wierzenia lub spotkać się z naszymi misjonarzami. Kiedy poznasz Kościół Jezusa Chrystusa Świętych w Dniach Ostatnich i zechcesz zostać jego członkiem, możesz zdecydować się na przyjęcie chrztu.

Przyjdź do kościoła — wszyscy są mile widziani!

Nie musisz być członkiem, aby uczestniczyć w nabożeństwie. Goście są zawsze mile widziani. Nasze niedzielne nabożeństwa obejmują uczestnictwo w sakramencie (komunii) oraz w Szkole Niedzielnej i innych zajęciach kościelnych.

Przyjdź na nabożeństwo do kościoła. Wszyscy goście są mile widziani.
Znajdź kościół w twojej okolicy

Spotkaj się z misjonarzami

Spotkanie z misjonarzami, w domu lub online, jest jednym z najbardziej skutecznych sposobów na poznanie naszych wierzeń. Misjonarze zaprezentują ci krótkie przesłania o Jezusie, Bożym planie dla ciebie i o tym, jak możesz wzmocnić swoją rodzinę. Mogą odpowiedzieć na twoje pytania dotyczące Kościoła i tego, jak zostać jego członkiem. Spotkanie z misjonarzami nie oznacza, że zdecydowałeś się przyłączyć do Kościoła. To po prostu sposób, aby dowiedzieć się więcej na jego temat.

Chętnie się z tobą spotkamy
Spotkaj się z misjonarzami

Przyjmij chrzest

Skąd będziesz wiedzieć, że chcesz przyjąć chrzest? Będziesz o tym wiedział, kiedy doznasz pewnego, spokojnego uczucia, że to, czego się dowiedziałeś, jest prawdą. Nazywamy to świadectwem. Kiedy zdobędziesz świadectwo o Jezusie i Jego ewangelii, możesz pójść za Jego przykładem i przyjąć chrzest. Jezus został ochrzczony przez zanurzenie w rzece Jordan przez Jana Chrzciciela (zob. Ew. Mateusza 3:13–17). Jezus nauczał: „Jeśli się kto nie narodzi z wody i z Ducha, nie może wejść do Królestwa Bożego” (Ew. Jana 3:5). Możesz zostać ochrzczony przez misjonarza lub kogoś, kogo poznałeś w kościele.