Przyłącz się do społeczności

Jesteśmy zwykłymi ludźmi starającymi się brać przykład z Jezusa Chrystusa. Miłujemy się nawzajem, pomagamy sobie i staramy się żyć zgodnie z naukami Jezusa najlepiej, jak tylko potrafimy. Dołącz do nas i poczuj przynależność i jedność.

Przyjdź i oddawaj cześć Bogu z nami

Często zadawane pytania

Ludzie mają dużo pytań na temat „mormonów”, czyli — mówiąc z większym szacunkiem — na temat członków Kościoła Jezusa Chrystusa Świętych w Dniach Ostatnich. Kliknij tutaj, aby zobaczyć pełną listę.

Członkowie Kościoła Jezusa Chrystusa Świętych w Dniach Ostatnich są tacy, jak inni ludzie. A mianowicie, możesz zdziwić się, że są całkiem zwyczajni! W życiu doświadczają wzlotów i upadków, oraz wszystkiego, co pomiędzy. Święci w dniach ostatnich są znani z tego, że są szczęśliwi i pokojowo nastawieni do życia. Nie oznacza to jednak, że nie doświadczają wyzwań. Każdy w tym życiu toczy ciężkie bitwy, ale jeśli dołoży starań, by żyć według ewangelii Jezusa Chrystusa, może uzyskać dodatkową siłę i spokój, by je przetrwać.

Jeśli chodzi o sposób życia, święci w dniach ostatnich starają się, by Jezus był w centrum ich życia. Wiara w Zbawiciela i Jego nauki ma wpływ na ich codziennie decyzje dotyczące sposobu wypowiedzi, ubierania się oraz podejmowanych działań. Na przykład, starają się unikać pracy zawodowej w niedziele, aby móc uczęszczać do kościoła, służyć bliźnim i spędzać czas z rodziną. Poza tym wierni członkowie Kościoła także nie palą, nie piją alkoholu ani nie uprawiają hazardu.

Wzrasta liczba ludzi, którzy odrzucają koncepcję zorganizowanej religii. Wolą oni rozwijać się duchowo na swój własny sposób i dokładają starań, by wieść dobre życie. Ludzie potrzebują jednak i zorganizowanej religii, i osobistej duchowości. Kościół Jezusa Chrystusa Świętych w Dniach Ostatnich zapewnia strukturę i upoważnienie kapłańskie, które są niezbędne, by wypełniać wszystkie przykazania Boga, łącznie z chrztem i przyjmowaniem sakramentu (czyli komunii). Należy w niedziele chodzić do kościoła, ale także w ciągu tygodnia podejmować wysiłki, by dbać o duchowość i służyć bliźnim.

W Kościele Jezusa Chrystusa Świętych w Dniach Ostatnich jest wiele tradycji kulturowych oraz zwyczajów, które koncentrują się na rodzinie. Na przykład, członkowie Kościoła przeznaczają jeden wieczór w każdym tygodniu na domowy wieczór rodzinny. Inne zajęcia w ciągu tygodnia to spotkania w kościele, takie jak: wspólnie przygotowane posiłki, projekty służby czy spotkania dla nastolatków. Wiele naszych tradycji jest typowych, jak na przykład obchodzenie świąt z naszymi rodzinami. Inne są bardziej wyjątkowe, jak na przykład udzielenie błogosławieństwa niemowlęciu w czasie spotkania kościelnego. W rodzinie razem modlimy się, czytamy pisma święte, a w pierwszą niedzielę każdego miesiąca razem pościmy przez 24 godziny.

W każdą niedzielę gromadzimy się, by śpiewać hymny, słuchać przemówień i nauczać się nawzajem o Zbawicielu. Kościół to miejsce duchowej odnowy i doskonały sposób na to, by Jezus pozostał w centrum naszego życia. Zapraszamy wszystkich odwiedzających do udziału w naszych chrześcijańskich nabożeństwach.

Godziny rozpoczęcia nabożeństw kościelnych są różne. Zawsze jednak odbywa się jedno główne spotkanie dla wszystkich oraz oddzielne lekcje dla różnych grup wiekowych czy organizacji.

Kościół Jezusa Chrystusa Świętych w Dniach Ostatnich jest bezpiecznym miejscem, w którym ludzie, dzięki Jezusowi Chrystusowi, mogą znaleźć nadzieję lepszego życia. Kościół udostępnia natchnione materiały, przedstawia praktyki i nauki, dzięki którym rozwiniesz i umocnisz swoją relację z Bogiem. Ponadto bycie członkiem Kościoła oznacza przynależność do społeczności ludzi, którzy troszczą się o siebie nawzajem.

Tak, obchodzą te święta zarówno osobiście, jak również jako społeczność Kościoła. Przecież narodziny Chrystusa i Jego zmartwychwstanie są najbardziej warte uczczenia, cóż ważniejszego można świętować? Czasami ludzie mylą nas z kilkoma chrześcijańskimi kościołami, które nie obchodzą świąt, ale bądź pewien, my je obchodzimy.

Najpierw spotkaj się z misjonarzami. Będą nauczać cię podstawowych wierzeń i praktyk obowiązujących w Kościele Jezusa Chrystusa Świętych w Dniach Ostatnich. Mogą też odpowiedzieć na wszelkie twoje pytania na temat Kościoła i powiadomić o oczekiwaniach wobec jego członków.

Powinieneś też zacząć chodzić na nabożeństwa. Przynależność do społeczności ludzi, którzy się o siebie troszczą i starają się brać przykład z Jezusa Chrystusa, przyniesie ci radość.

Kiedy będziesz gotów, by przyłączyć się do Kościoła, możesz postanowić, że przyjmiesz chrzest i staniesz się jego oficjalnym członkiem. Chrztu mogą udzielić misjonarze albo ktoś, kogo poznałeś w kościele.