Poznaj misjonarzy

Na pewno widziałeś ich na ulicy. Być może zapukali nawet do twoich drzwi. Tak naprawdę w każdym momencie na całym świecie pracuje ponad 65 tys. pełnoetatowych misjonarzy Kościoła Jezusa Chrystusa Świętych w Dniach Ostatnich. A kim oni są? Co inspiruje ich do spędzenia okresu do dwóch lat na opowiadaniu ludziom o Jezusie? I, co najważniejsze, jak mogą ci pomóc?

Poproś o spotkanie z misjonarzami
Dołożymy wszelkich starań, aby odpowiedzieć na twoje pytania natury duchowej i pomóc ci zbliżyć się do Jezusa Chrystusa.
Spotkaj się z misjonarzami

Często zadawane pytania

Ludzie mają dużo pytań na temat „mormonów”, czyli — mówiąc z większym szacunkiem — na temat członków Kościoła Jezusa Chrystusa Świętych w Dniach Ostatnich. Kliknij tutaj, aby zobaczyć pełną listę.

Misjonarze pochodzą z całego świata. Każdy mężczyzna i każda kobieta, którzy spełniają wymagane normy, mogą pełnić pełnoetatową służbę misyjną bez względu na to, gdzie mieszkają.

Nie. Służba na misji nie jest wymagana od wszystkich. Wierzymy, że misja to czas nauki, służby i rozwoju, dlatego jesteśmy do niej zachęcani, ale nigdy nie jest wymogiem.

Nie. W rzeczywistości wielu misjonarzy pokrywa koszty swojej misji. Misjonarze i członkowie ich rodzin często oszczędzają, by pokryć koszty misji.

Nie. W rzeczywistości „Starszy” to nie imię, ale tytuł. Mężczyzna, który służy na misji, ma tytuł „Starszego”, po którym następuje jego nazwisko. Kobiety nazywamy „Siostrami” i dodajemy nazwisko. Nazywając ich „Starszymi” i „Siostrami”, okazujemy im szacunek.

Nie. Przywódcy Kościoła zgodnie z natchnieniem przydzielają każdego misjonarza do określonego obszaru, w którym będzie służyć. Niektórzy pozostają w swoim ojczystym kraju, a inni wyjeżdżają za granicę, ale wszyscy misjonarze służą, wiedząc, że ich powołanie pochodzi od Boga.

W zależności od dnia misjonarze odwiedzają ludzi, uczestniczą w projektach służby społeczeństwu lub uczą o Bogu. Nigdy nie są tak zajęci, żeby nie móc ci pomóc.

Praca w parach zapewnia misjonarzom bezpieczeństwo. Stanowi także odwzorowanie nauk Jezusa: „Potem wezwał dwunastu i począł ich wysyłać po dwóch” (Ew. Marka 6:7).

Na całym świecie jest ponad 65 tys. pełnoetatowych misjonarzy świętych w dniach ostatnich. Prawdopodobnie misjonarzy znajdziesz również w swojej okolicy.