W co wierzymy

Jako chrześcijanie wierzymy, że powinniśmy poznać Jezusa tak dobrze, jak to tylko możliwe. Największe szczęście w życiu przyniesie nam naśladowanie Zbawiciela. Poczujesz Jego miłość, kiedy będziesz dążyć do poznania Jego życia i nauk.

Zdobądź bezpłatny egzemplarz Księgi Mormona

Często zadawane pytania

Ludzie mają dużo pytań na temat „mormonów”, czyli — mówiąc z większym szacunkiem — na temat członków Kościoła Jezusa Chrystusa Świętych w Dniach Ostatnich. Kliknij tutaj, aby zobaczyć pełną listę.

Tak! Zdecydowanie tak. Słowo „mormon” to tak naprawdę tylko przydomek. Jesteśmy członkami Kościoła Jezusa Chrystusa Świętych w Dniach Ostatnich. W związku z tym wierzymy, że Jezus Chrystus jest Synem Bożym, Zbawicielem świata i kocha nas wszystkich bardziej, niż jesteśmy w stanie to sobie wyobrazić. Czy oznacza to, że wyznajemy dokładnie to samo, co inne chrześcijańskie kościoły? Nie, ale zdecydowanie uważamy się za oddanych naśladowców Jezusa Chrystusa.

Członkowie Kościoła Jezusa Chrystusa decydują się nie pić piwa, ponieważ wierzą w natchniony kodeks zdrowia, który zachęca nas do dbania o ciało. Chodzi w nim przede wszystkim o kierowanie się zdrowym rozsądkiem. Nie zażywamy narkotyków. Nie pijemy alkoholu. Nie palimy tytoniu Ponadto jest w nim mowa o tym, że nie pijemy kawy ani herbaty. Nie do końca wiemy dlaczego, ale wierzymy, że wskazówki te pochodzą od Boga, więc dokładamy starań, aby wystrzegać się tych substancji.

Tak. Stanowczo tak. Jest słowem Boga, świętym tomem pism świętych i niezbędną lekturą człowieka, chcącego wieść szczęśliwe życie. Poza Biblią, także znajdujemy natchnienie w innych księgach pism świętych, które występują jedynie w Kościele Jezusa Chrystusa Świętych w Dniach Ostatnich. Wszystkie te księgi mają wspólny cel — nauczać ważnych prawd o Jezusie Chrystusie.

To zależy. Do świątyni mogą wejść jedynie członkowie Kościoła, którzy przygotowali się do tego, aby jak najwięcej się w niej nauczyć. Jednakże zaraz po ukończeniu budowy świątyni oraz przy innych szczególnych okazjach organizowane są dni otwarte dla publiczności, kiedy można zwiedzać świątynię. Tereny przyświątynne są ogólnodostępne, jak też centra dla odwiedzających znajdujące się przy wielu świątyniach.

Wiele religii chrześcijańskich używa terminu „Trójca Święta”, by opisać Boga Ojca, Jezusa Chrystusa i Ducha Świętego. Święci w dniach ostatnich mocno wierzą w każdą z tych istot, ale nie wierzą, że stanowią one jedną osobę. Sądzimy, że są one zjednoczone w celu. Tym celem jest pomoc nam w osiąganiu prawdziwej radości w doczesnym życiu i w życiu, które nastanie (w które także wierzymy).