Czym są świątynie?

Świątynie są świętymi miejscami, w których zbliżamy się do Boga.

Świątynie to dosłownie domy Pana. Są to miejsca, do których ludzie mogą się udać, aby składać Bogu święte obietnice, czuć Jego Ducha i uciec od gorączki codziennego życia.

Dlaczego święci w dniach ostatnich budują świątynie?

Świątynie istnieją już od dawna. Mojżesz miał przybytek, Salomon zbudował piękną świątynię, a Jezus nauczał w świątyni w Jerozolimie. Dziś świątynie budowane są na całym świecie. W ponad 140 świątyniach świata wierni członkowie Kościoła Jezusa Chrystusa Świętych w Dniach Ostatnich znajdują czas na spokojne rozmyślanie i poznawanie Bożego planu szczęścia. W świątyniach pary mogą zawierać małżeństwo na wieczność, a nie tylko „póki śmierć [ich] nie rozłączy”. Członkowie Kościoła mogą również dokonywać chrztów i innych obrzędów za swoich bliskich, którzy zmarli bez otrzymania tych błogosławieństw.

Czy masz pytania dotyczące świątyń? Porozmawiajmy!
Spotkaj się z misjonarzami

Washington D.C. Temple

Concepcion, Chile Temple

Salt Lake City, Utah Temple

Fort Lauderdale, Florida Temple

Bern, Switzerland Temple

Tijuana, Mexico Temple

Paris, France Temple

Laie, Hawaii Temple

Tucson, Arizona Temple

Accra, Ghana Temple

words and things

Błogosławieństwa świątyni

Ponieważ każda świątynia jest Domem Pana, podczas wizyty w niej możemy poczuć szczególną bliskość z Bogiem. To uczucie może dać nam nadzieję, gdy borykamy się z problemami, oraz przewodnictwo, gdy potrzebujemy wskazówek w naszym życiu. Świątynia jest także miejscem, w którym otrzymujemy największe błogosławieństwa, jakie Bóg może nam ofiarować, w tym możliwość życia z naszą rodziną na zawsze, nawet po naszej śmierci. Możemy również okazać szacunek naszym zmarłym bliskim i służyć im, zapewniając im te błogosławieństwa, gdy działamy w ich imieniu.

Świątynie różnią się od domów spotkań

Członkowie Kościoła oddają cześć Bogu w domach spotkań na całym świecie, a goście są tu zawsze mile widziani. Kaplice to budynki, a także wynajmowane powierzchnie w innych budynkach. W tych domach spotkań członkowie Kościoła zbierają się regularnie na niedzielne nabożeństwa i cotygodniowe zajęcia.

Przyprowadź swoją rodzinę do kościoła
Znajdź miejsce spotkań w okolicy

Często zadawane pytania

Ludzie mają dużo pytań na temat „mormonów”, czyli — mówiąc z większym szacunkiem — na temat członków Kościoła Jezusa Chrystusa Świętych w Dniach Ostatnich. Kliknij tutaj, aby zobaczyć pełną listę.