Trzy sposoby na nawiązanie kontaktu z Bogiem

Bóg jest naszym kochającym Ojcem i może nas z Nim łączyć silna i istotna więź. Możesz budować i umacniać swoją relację z Bogiem, robiąc codziennie trzy proste rzeczy:

1. Studiuj słowo Boże

Jezus powiedział: „Uczcie się ode mnie […] a znajdziecie ukojenie dla dusz waszych” (Ew. Mateusza 11:29).

Bóg jest naszym kochającym Ojcem. Pragnie On silnych więzi ze Swoimi dziećmi. Pierwszym sposobem, w jaki możemy poznać Boga, jest czytanie o Nim. Tak jak Biblia, Księga Mormona jest słowem Bożym. Milionom ludzi pomogła odnaleźć Boga i poczuć Jego miłość.

2. Módl się do Boga

Bóg kocha swoje dzieci i pragnie, by były z Nim w kontakcie. Jako Jego dziecko możesz prosić Boga o pomoc i wskazówki. On pragnie cię błogosławić i pomóc ci znaleźć szczęście. Jezus obiecał: „O cokolwiek byście prosili w modlitwie z wiarą, otrzymacie” (Ew. Mateusza 21:22). Na początku może się wydawać, że nie jest łatwo modlić się z wiarą i nauczyć się rozpoznawać odpowiedzi od Boga. Jednak jest to możliwe. Czatuj online lub porozmawiaj osobiście z misjonarzami, aby nauczyć się modlić i rozpoznawać odpowiedzi od Boga.

3. Naśladuj Jezusa Chrystusa

Jezus powiedział: „Ja jestem droga i prawda, i żywot, nikt nie przychodzi do Ojca, tylko przeze mnie” (Ew. Jana 14:6). Poznawanie Jezusa i Jego nauk jest ważną częścią rozwijania relacji z Bogiem. Możemy przeczytać o tych naukach w Biblii i Księdze Mormona. Kiedy będziemy według nich żyć, naprawdę poznamy Jezusa i Ojca Niebieskiego.

Zdobądź bezpłatny egzemplarz Księgi Mormona
Zamów teraz