Możecie być rodziną na wieczność

Rodzina stanowi znaczną część Bożego planu naszego szczęścia. Przychodzimy na świat w rodzinie. Mamy ambicję, żeby budować silne związki rodzinne. Dom rodzinny to miejsce, gdzie znajdujemy wsparcie, bezpieczeństwo i miłość. Bóg nie chce, żeby więzy rodzinne przestawały istnieć z chwilą śmierci. Dzięki świątyniom możemy być połączeni z naszymi rodzinami w życiu przyszłym.

Póki śmierć was nie rozłączy?

Wstępując w związek małżeński, święci w dniach ostatnich rozumieją, że małżeństwo ma trwać wiecznie. Podczas ceremonii małżeństwa odbywającej się w świątyni słyszymy słowa „na czas i na całą wieczność”, a nie „póki śmierć was nie rozłączy”. Jednak to nie słowa sprawiają, że małżeństwo na wieczność jest możliwe — sprawia to moc Boga.

Boża moc łączenia

W Biblii Jezus dał Dwunastu Apostołom moc zapieczętowania, zwaną czasem „kluczami” zapieczętowania”. Moc ta oznacza, że małżeństwo i wiele innych wspaniałych błogosławieństw może trwać wiecznie. Te „klucze” trwale łączą małżeństwo. Nic, poza niewiernością wobec współmałżonka lub Boga, nie może rozłączyć tego związku.

Kiedy Bóg przywrócił Swój Kościół przez Józefa Smitha, przekazał mu również moc zapieczętowania. Kiedy pary wstępują w związek małżeński w świątyni Kościoła Jezusa Chrystusa Świętych w Dniach Ostatnich, osoba dokonująca ceremonii posiada upoważnienie do używania tej mocy.

Jak mogę wzmocnić moją rodzinę?
Bezpłatne studiowanie Biblii

Moc zapieczętowania obejmuje dzieci

Dzieci, które rodzą się parom połączonym ślubem w świątyni, są do nich automatycznie „zapieczętowane”. Rodziny, które przystępują do Kościoła Jezusa Chrystusa Świętych w Dniach Ostatnich w późniejszym etapie życia, również mogą udać się do świątyni i zostać zapieczętowane.

Przodkowie i historia rodziny

Błogosławieństwo posiadania rodziny na wieczność nie ogranicza się jedynie do osób żyjących w naszych czasach. A co z twoją praprapraprababką, która nigdy nie została zapieczętowana do swojego męża i dzieci? Na szczęście wieczny charakter rodzin jest tak ważny dla Boga, że zapewnił sposób, by wszyscy ludzie mogli połączyć się ze swoimi bliskimi na wieczność.

Święci w dniach ostatnich odnajdują swoich przodków i prowadzą dokładne rejestry osób, które zostały zapieczętowane. Kiedy znajdują osoby, które nie zostały jeszcze zapieczętowane, udają się do świątyni i uczestniczą w ceremonii zastępczej za danego przodka. Ów przodek może przyjąć to zapieczętowanie, ale nie musi. Moc zapieczętowania jest jak łańcuch, który łączy całe pokolenia rodzin.

Dowiedz się, w jaki sposób możesz być z rodziną na wieczność
Spotkaj się z misjonarzami