Kto napisał Księgę Mormona?

Tak jak Biblia, Księga Mormona ma wielu autorów.

Księga Mormona jest zbiorem historii przekazywanych sobie przez kolejnych autorów. Pierwszym z nich był prorok Nefi, który około 600 lat p.n.e. wraz z rodziną opuścił Jerozolimę i wyruszył do Ameryki. Nefi przekazał kronikę młodszemu bratu, Jakubowi, który następnie dał ją swemu synowi, Enosowi. Każdy z autorów przekazywał zapisy zaufanej osobie.

Dlaczego nazywamy ją Księgą Mormona?

Kronika została wreszcie, po setkach lat, przekazana Mormonowi, który był zarówno prorokiem, jak i przywódcą wojskowym. Mormon streścił wszystkie jej zapisy w jednym tomie. Wyrył je na cienkich metalowych płytach. Nazwał je Księgą Mormona. Przed śmiercią przekazał płyty swojemu synowi, Moroniemu. Moroni dodał kilka słów od siebie, a następnie zakopał płyty.

Józef Smith przetłumaczył Księgę Mormona

W 1823 roku Moroni ukazał się Józefowi Smithowi jako anioł i wskazał mu miejsce ukrycia płyt. Józef Smith przetłumaczył płyty na język angielski dzięki darowi i mocy Boga. Księga Mormona ukazała się drukiem w Palmyrze w stanie Nowy Jork w 1830 roku.

Od tamtej chwili ta święta księga przetłumaczona została na ponad 100 języków i wydrukowano ją w ponad 150 milionach egzemplarzy.

Zdobądź bezpłatny egzemplarz Księgi Mormona
Zamów teraz