Znajdź kościół w swojej okolicy
Zlokalizuj

Świętujcie razem Boże Narodzenie

Z radością świętuj narodziny Jezusa podczas specjalnego niedzielnego nabożeństwa w grudniu. Jest to wspaniała okazja, aby poczuć spokój Bożego Narodzenia, a także wspaniała okazja, aby zaprosić przyjaciół, sąsiadów i rodzinę, by dołączyli do ciebie na godzinę inspiracji.

5 wskazówek na to, jak dobrze czuć się w kościele

1. Przedstaw się

Członkowie Kościoła powitają cię w kongregacji i pomogą ci czuć się jak w domu. Śmiało przedstaw się innym ludziom i proś o pomoc, jeśli masz pytania. Wszyscy się ucieszą, że tu jesteś!

2. Dowiedz się, czego się spodziewać

Nabożeństwo bożonarodzeniowe trwa zazwyczaj godzinę. Często zawiera pieśni, modlitwy i kazania (zwane „przemówieniami”) wygłaszane przez członków kongregacji. Podczas nabożeństwa członkowie Kościoła będą mieli okazję upamiętnienia Jezusa, przyjmując sakrament.

3. Ubierz się najlepiej, jak możesz

Przyjdź w gustownym ubraniu, w którym czujesz się dobrze. Większość mężczyzn nosi tu garnitury lub odświętne koszule i krawaty, a kobiety zazwyczaj mają na sobie sukienki lub spódnice. Dzieci zazwyczaj też są schludnie ubrane. Odświętne ubranie może sprzyjać nastawieniu twojego umysłu na oddawanie czci Bogu i na poznawanie Jezusa Chrystusa i Jego nauk.

4. Dowiedz się więcej o sakramencie (podobnym do komunii)

Co tydzień błogosławi się, po czym rozdaje kongregacji chleb i wodę jako symboliczne upamiętnienie ofiary dokonanej przez Jezusa Chrystusa. Jednakże udział w tym obrzędzie nie jest obowiązkowy. Jeśli wolisz nie przyjmować sakramentu, możesz podać tackę następnej osobie.

5. Nie wahaj się skontaktować się z nami

Nigdy nie musisz z wyprzedzeniem potwierdzać, że będziesz na nabożeństwie. Jeśli jednak masz jakieś obawy co do swojej wizyty, możesz zawczasu skontaktować się z kongregacją. Znajdą przyjazną osobę, która usiądzie z tobą i zadba o to, byś czuł się mile widziany. Kliknij tutaj, aby znaleźć dane kontaktowe kościoła w twojej okolicy.

Więcej sposobów na realizację wyzwania „Świeć światu”